BYRÅ, empire. 1800-talets första hälft.

Mahogny. Rakform med fyra korta ben. Fyra lådor. Svärtade sköldformade nyckelhålskyltar. L 103, b 50, h 88. (Nyckel finns).

Saknar skiva, slitage.

Utropspris
1 000 SEK