ARMBANDSUR, dam, Nivia, Schweiz, 1900-talets andra hälft .
Manuellt. Ljus urtavla med guldfärgat stavindex. Diameter 16 mm. Armband, 18K guld, Bröderna Hedens Guldsmeds, Stockholm, 1969. Längd 19 cm. Totalvikt ca 30 g.
Bruksslitage. Ej funktiontestad.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.