Atlas över Antikens Grekland. Editeur Étienne Ledoux, Paris. Inbunden med mjuk papperspärm. Med 43 planscher. Längd 28 cm, bredd 21 cm.
Hårt slitage. Hanteringsskador. Missfärgade blad.