SLÄPSPÄNNE MED 15 MINIATYRTECKEN, bla silver, mest Sverige, 1900-tal.

Bla för de kungliga medaljerna: Gustav V:s Jubileumsminnestecken 1948, även: Nordstjärneorden, Vasaorden, Svärdsorden, samt bla: Hederslegionen, Victoriaorden, Finlands Vita Ros orden, Oranje Nassau orden, Nationalorden, Brasilien. Två tecken medföljer lösa. Längd tot ca 17 cm.

Slitage, några band med smärre fläckar, någon mindre emaljnagg.

Utropspris
4 000 SEK