BORDSUR/URVERK, delvis 1700-tal.

Mässing och vitmetall. Romerska siffror. Monterad på träsockel med tillhörande glaskupa. Urets höjd utan sockel 14cm.

Slitage. Renoverad och kompletterad. Ej funktionstestad. Repor och märken. Minutvisare saknas. Nyckel saknas.

Utropspris
3 000 SEK