SÄNGHIMMEL, 3 delar, 1900-talets första hälft.

Målat trä. Dekorbård av lagerblad. Längd 70 cm, djup 29 cm, höjd 8 cm.

Bruksslitage. Sprickor och bortfall. Senare målning.

Utropspris
1 500 SEK