BORD, 1800-talets första hälft.

Ljust bemålat. Rektangulär form med låda. Kannelerade ben.Höjd 68, längd 82, bredd 48 cm.

Senare bemålat. Slitage. Benställningen senare bemålad.

Utropspris
2 500 SEK