Slipsnål, G Magnussons, Stockholm, 1900-talets första hälft. 18K guld med svensk sötvattenspärla. Längd ca 7 cm. Örhängen, 3 st, 18K guld med odlade pärlor. Två snarlika och en mindre. Skruvstift. Syskonring med odlade pärlor och små diamanter. Storlek 16,25/51,5. Ring, 18K vitguld. Storlek 16,75/53. Skjortknappar, ett par, silver med små diamanter. Örhängen, 3 st, 18K vitguld troligen med zirkoner. Skruvstift. Halsband, silver, med rosa kvarts. Smyckeskrin medföljer.
Slitage. Ställvis anlupna