BOK, "Bilder ur svenska folklifvet", Johan August Berg, Bonniers förlag, 1855.
olf teckningar efter originaler af B. Nordenberg, K. Zoll, J. W. Wallander, J. Höckert och B. Wennerberg. Utförda i tontryck af Arnz & Co. i Düsseldorf. Ca 39 x 51 cm.
Skador. Slitage. Fläckar. Veck. Ej fullständigt genomgånget.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.