Smycken
673124

SLIPSNÅLAR, 4 st och BROSCH, mestadels 18K guld, Malmö, 1900-talets första hälft.

Brosch, stämplad 'K&EC', troligen 1900-talets mitt. Längd 4 cm. Slipsnål med små sötvattenspärlor, G Dahlgren & Co, Malmö, 1904. Längd 6,3 cm. Slipsnål, G Dahlgren & Co, Malmö, 1918. Längd 6 cm. Slipsnål med odlad pärla, D Ekström, 1963. Längd 5,5 cm. Slipsnål, 8K guld med en del av en oäkta pärla. Längd 6,5 cm.

Slitage.

Utropspris
2 000 SEK