MATTA, rölakan, signerad ML, 1900-talets andra hälft, 220x170 cm.

Fyra kopplade medaljonger på öppet ljusbrunt fält samt dekor av blommor. Mörkbrun inramning.

Bruksslitage, missfärgade fransar.

Utropspris
2 000 SEK