LAMPETTER, ett par, oscarianska, sent 1800-tal.

Förgyllda. Med rik dekor av bland annat blomsterslingor. För två ljus vardera. Längd ca 28 cm.

Slitage, repor och märken och nagg. Mindre smuts.

Utropspris
2 000 SEK