Allmoge
653955

SKRIN, allmoge, Sverige 1800-tal.

Matsäcksskrin, tillverkat genom svepteknik, järnbeslag. Längd 32, bredd 22,5, höjd 17 cm.

Slitage, smärre sprickor och nagg. Nyckel saknas.

Utropspris
1 500 SEK