Smycken
652485

ÖRHÄNGEN, 18k guld, rubiner och diamanter, Raag & Havam, Stockholm, 1900-talets mitt. Total vikt ca 7,84 g.

Hängen troligen bergkristall. Skruv clips. Höjd 2,2 cm.

Slitage, nagg i baksidan av en av hängen.

Utropspris
3 000 SEK