Smycken
652387

ÖRHÄNGEN SAMT HÄNGE, 18 K vitguld med pärlor samt cabochonslipad kalcedon samt smaragd. Vikt ca 5.7 g.

Hänge med rund fasettslipad smaragd samt pärla, diam ca 7,5 mm. Hänge stämplad Alton, Falköping. Ett par örhängen med kalcedon samt pärlor, diam ca 8 mm. Stift.

Bruksslitage.

Utropspris
1 500 SEK