Manuell. Urtavla med arabiska siffror. Kronograf. Dag visning, datum visare, månad visning. Cal 217. Boett nr 234321. Stål. Plexiglas. Stål armband ej original. Diameter 35 mm exkl kronan.
Slitage. Skadad urtavla. Skadat glas. Repor och smuts. Ej funktionstestat.