HAQVIN SPEGEL, Guds Werk och Hwila thet år hela Werldenes undersamma Skapelse..., Stockholm 1685.

Helband av skinn från 1700-talets första hälft. Upphöjda ryggbind. 20 x 30 cm.

Slitage, fläckar, smärre ytskador på bokbandet, lagning på övre ryggdel, ryggen invändigt något lös. Ej genomgången.

Utropspris
2 000 SEK