COLLIER SAMT ÖRHÄNGEN, kulor i korall med lås i 18K guld, troligtvis från CG Hallberg, Stockholm.
Doserat treradigt collier samt örhängen med löst hängande kläppar. Otydliga respektive dolda stämplar, troligtvis CG Hallber i Stockholm. Collier med längd 42 cm. Örhängen omgjorda i silver till skruv. Höjd ca 4 cm.
Bruksslitage, omarbetat.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.