Från år 1925-35, 1937-42, 1944, 1945, 1948 och 1949. Samt två böcker, "Adamson's Resa Berättad av honom själv med teckningar av O. Jacobsson". Stockholm, 1926. "Oskar Andersson OA" Av Gunnar Jungmarker, Stockholm, 1946.
Bruksslitage. Mindre veck och kantstött. Ej fullständigt genomgånget. Skador och slitage på ryggarna.