ARVID HEDBERG, vol I-II "Stockholms Bokbindare 1460-1880."Stockholm, 1949.

Halvfranska skinnband. Marmorerad pärm. Upphöjda bind med guldpräglad dekor.

Bruksslitage. Ej genomgånget.

Proveniens

Hovbokbindare Gustav Hedberg

Utropspris
1 500 SEK