HALLÄNDSKA HERREGÅRDAR, A. Kallenberg, P. von Möller, Halmstad 1871.

16 illustrationer varav 15 i färg, liggande folio, halvband av skinn, grön pärm med guldtryck.

Slitage, fläckar, smärre skador på bokbandet.

Utropspris
1 500 SEK