SERVISPORSLIN, 14 delar, "Maria", Rosenthal, 1900-talets andra hälft.

Dekor av björnbär. Terrin med lock, kaffekanna, gräddkanna, fyra tekoppar med fat, sex djupa tallrikar samt serveringsfat. Kaffekannans höjd 21 cm. Tekopparnas diameter 11 cm. Fem extra kaffekoppsfat medföljer.

Bruksslitage.

Utropspris
1 500 SEK