ORDENSTECKEN samt MINIATYR, Vasaorden, 18k guld och emalj, CF Carlman, Stockholm, resp förgyllt silver och emalj.

Den större i 18k guld, tot vikt ca 19 g inkl band. I etui CF Carlman. Höjd ca 3,5-6 cm. Med ordensband ca 5-8 cm.

Bruksslitage.

Utropspris
5 000 SEK