BYRÅ, rokokostil, 1900-talets andra hälft.

Fanerad i olika träslag med intarsiadekor samt beslag i mässing. Lös stenskiva. Längd 92, bredd 46, höjd 82 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage, mindre skador och repor. En låda går ej att låsa. Nyckel finns.

Utropspris
3 000 SEK