HERRFICKUR, guld 18K, Chester, England 1800-tal. Vikt ca 70 gram.

Urtavlan med romerska siffror, bakre boett med floral dekor. Diam 48 mm.

Slitage, repor, smärre emaljskada, minutvisare saknas, ej funktionstestad. Nyckel saknas.

Utropspris
3 000 SEK