Allmoge
614510

HÄNGSKÅP, allmoge, sent 1700-tal.

Bonad furu. Daterat 1796. Dörr med bakomliggande hyllplan samt en låda under dörr. Bredd 60. Djup 19. Höjd 60 cm. Nyckel finns.

Repor och märken. Nyckelskylt saknas.

Utropspris
2 000 SEK