Smycken
613593

ARMRING, RING, ett par ÖRHÄNGEN, guld, pärlor, Sverige 1900-tal. Tot ca 12 gram.

Öppningsbar armring med två pärlor, Svedboms Guldsmedsaktiebolag, Vetlanda 1965, diam 5,5, ring med pärla, diam 0,9 cm, st 19/59. Ett par örhängen, stavformat hänge med avslutande pärla, skruv, längd 2,5 cm.

Slitage, örhängen med smärre lagning.

Utropspris
3 000 SEK