BÖCKER,3 st, "Gågna dagars högreståndskultur",BÖCKER, 5 st,Svenska Slott och Herresäten vid 1900-talets början, 1900-t.

"Gågna dagars högreståndskultur", Aktiebolaget Skoglunds Bokförlag, Stockholm, 1940-tal. "Svenska slott och Herresäten", Nordisk Familjeboks Tryckeri 1908-1910. "Upppland", "Södermanland", "Skåne", "Småland, Blekinge, Östergötland" samt "Västergötland, Halland, Värmland, Nerike, Västmanland".

Bruksslitage, skav, ej genomgångna.

Utropspris
1 500 SEK