MEDALJER 5 st, delvis silver & guld. Bl a Haile Selassie, Etiopien och Drottning Juliana. Guldvikt 18,5 gram.

3 medaljer med arabisk text, varav en given av Haile Selassie under 1950-talet, en given av Drottning Juliana 1957 och en italiensk daterad 1966. Guldmedaljen ca 8 karat och vikt ca 18,5 gram. Delvis monterade på sidenband och uppsydda på skena. Diameter 3-4 cm.

Slitage. Oputsade.

Utropspris
2 000 SEK