MEDALJ, 18 karat guld. Konungens medalj, Gustav VI Adolf. Vikt ca 34 gram.

Rund med dekor i relief av Gustav VI Adolf och påskrift "MARTIN WENSTRÖM 1971". Diameter 3 cm, höjd inklusive högblått textilband ca 8,5 cm.

Smärre bruksslitage.

Proveniens

Kammarvaktmästare Martin Wenström.

Utropspris
6 000 SEK