RAM, 1800-talets slut. Förgylld. S k "Impressionistram".

Förgylld och bronserad dekor av bl a musslor och rocailler. Med etikett "Collection Herman Rasch". Höjd 91, längd 76,5 cm.

Skador. Bortfall av förgyllning och bronsering.

Utropspris
3 000 SEK