BOK, "Atlas pour Servir au Tableau de L'Espagne Moderne", Jean François Bourgoing, Paris, 1803.

Halvfranskt skinnband. Marmorerad pärm. Med utvikbara planscher

Bruksslitage. Fläckar. Ett hål i papperet för första sidan. Ej fullständigt genomgången.

Proveniens

Skattmansö herrgård i Uppland

Utropspris
3 000 SEK