Evert Färhm

(Sverige, 1901-1971)
Evert Färhm
(Sverige, 1901-1971)

EVERT FÄRHM, olja på pannå, signerad och daterad -47.

"Bethackare". 50 x 61 cm.

Obetydlig ytsmuts.

Proveniens

Inköpt Klippans Konstförening 1947.

Utropspris
3 000 SEK