PARTI BÖCKER, 8 st, Sverige, Danmark, mest 1800-tal.

"Dunkan och skinkan" av Pontus Henriques, "Dagbok 1671-1672" av Corfitz Braem, "Porte-Feuille för Historiska anteckningar", Stockholm 1824, "Eventyr og historier" av HC Andersen, mfl

Ej genomgångna, slitage, skador.

Utropspris
600 SEK