SOFFGRUPP, 4 delar, rokokostil, Lani. 1900-tal.

Svängda ramverk med skuren dekor. Soffans längd 209. Bordets längd 109, bredd 60, höjd 58 cm.

Ett ben på soffan av. Litet blekt klädsel med skada, något torkad stoppning. Bruksslitage.

Utropspris
4 000 SEK