Fäste av mässing. Genombrutet handskydd. Eneggad klinga märkt O Keppens, Maillard, Bruxelles samt Pour le Roi et Patrie. Balja av järn. Total längd ca 102 cm.
Fäste med skada. Slitage. Rostangrepp. Klinga med några nagg.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.