TAKLAMPA, Carl Fagerlund, Orrefors, 1900-talets andra hälft, höjd 17 cm.

Gulmetall samt klarglas med reliefdekor. Diameter 40 cm.

Sedvanligt ytslitage, nagg, ej funktionstestad.

Utropspris
1 500 SEK