SKOLPLANSCHER, 3 st, Akademiska Bokhandeln och F. Tilgmann, Helsingfors, 1900-talets första hälft.
Numrerade 606, 740 och 911. "Giraff", "Glasögonorm, skallerorm" och "..2,000 olika räkneuppgifter". Helsingfors stads stämpel a tergo. 68-86,5 x 65,5-71 cm.
Bruksslitage, skador.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.