GALLERSKÅL med FAT, 2 st, porslin, Davenport, 1800-talets mitt.

Blåtonad dekor av landskapsmotiv. Skålens längd 29 cm, fatets längd 25 cm.

Missfärgade. Krackeleringar, sprickor, fläckar. Bruksslitage.

Utropspris
150 EUR