HILLEBARDER, 2 st, 1900-tal.

HILLEBARDER, 2 st, 1900-tal.

Skaft i bemålat trä, stötklinga i metall. Dekor av tvinnat textilband i blått respektive gult. Längd ca 265 cm.

Slitage. Färgbortfall, märken, rost. Skaftens ändar med smärre sprickor och bortfall.

Utropspris
1 500 SEK