Eneggad klinga med skålslipning. Fäste av förgylld mässing. Parerplåt med dekor av tre kronor flankerad av fanor. Balja i metall. Totallängd ca 105 cm.
Slitage, repor och märken. Pigmentbortfall. Skador på kavel.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.