Även "Käre Calle Larsson, breven, prinsen och de berömda verken", Värnamo 2009, "Ta vola Doria, Leonardo da Vincis modello zur Anghiarischlacht", München 1995, "Impressionism", Hong Kong sent 1900-tal. Inbundna varav en med fodral.
Slitage, ej genomgångna.