VÄVD TAPET, gobelängteknik, sannolikt omkring sekelskiftet 1700. Ca 215x128 cm.

Polykrom scen med härskare på divan med underliggande anatolisk matta.

Ställvis hårdare slitage, lagningar, nedskuren, påmålningar, kompletterad.

Utropspris
8 000 SEK