Ryskspråkiga, i slutet av boken engelspråkig förteckning. Storlekar 30x25 cm och 30x23 cm
Slitage, fläckar, skador på omslagspappren. Ej genomgångna.
Русский боенный костюм, XVII-начала XX века.Военная галерея Зимнего Дворца.