KANDELABRAR, ett par, svenska importstämplar. Vikt ca 940 gram.

För två ljus vardera. Dekor av bland annat centrerad rosenknopp. Höjd ca 25 cm.

Slitage, repor och märken. Anlupet. Den ena med lagning.

Utropspris
3 000 SEK