BÖCKER, 3 st, "Picasso Toros Y Toreros", "Miró à l'encre" och "Max Ernst" 1900-talets andra hälft.

Fransk och engelsk text.
Dominguin, Luis Miguel, ""Picasso Toros Y Toreros", Lausanne, 1961?
Tallandier, Yvon, "Miró à l'encre", Paris, 1972.
Quinn, Edward, "Max Ernst", Thames & Hudson, London, 1977.

Bruksslitage, blyertsskrift, något gulnade, mindre fläckar och skador på omslag. Ej fullt genomgångna.

Utropspris
3 000 SEK