Förgyllda örhängen med skruv samt hänge med kejda, L ca 58, G Dahlgren & Co, Malmö 1953 resp 1945.
Armlänk, L ca 22.
Halsband i silver med stav- och ringkedja, L 31, Sandbergs Eftr, Erik Lindvall, Ystad 1960.
Sten med obet repor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.