MINNESMEDALJ, Karl XII Uppbrott Turkiet och ankomst till Stralsund den 11 nov 1714.

Karl XII Uppbrott Turkiet och ankomst till Stralsund den 11 nov 1714. Frånsidan: WAS SORGET DOCH GOTT UND ICH LEBEN IANOCH på 6 rader. Diameter ca 3,5 cm.

Slitage. Märken och repor. Fläckar. Smärre limrester.

Utropspris
2 500 SEK