BOK: Jan Brauner, Systematisk Indelning af all Landtmannens Brukbara Jord, tryckt hos Lars Salvius, Stockholm 1765,
Til ständig afkastning utan hwila; Med twänne bifogade Tabeller, Til upplysning. Med handskrivna anteckningar. Tio hopvikta kopparstick. Hfrb med stänkdekorerade pärmpapper.
Slitage. Fläckar. ej genomgångna. En del kopparstick med skador.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.