MATTA, rölakan, 1900-talets andra hälft. Ca 229 x 135 cm.

Stiliserat geometriskt blommönster i rött och grönt på beige/brunmelerad botten.

Bruksslitage, fläckar.

Utropspris
1 500 SEK